Ceturtdiena, 26. novembris
Vārda dienas: Sebastians, Konrāds

10.11.20.
Žūrija savu darbu ir paveikusi un 10. novembrī sākusies publiskā balsošana, lai noskaidrotu labo darbu iniciatīvu parādes "Laiks labiem darbiem!" skatītāju simpātiju balvas ieguvēju. Ikvienu aicinām paust savu viedokli!

Labo darbu veikšanas komanda:

Madonas pilsētas PII “Priedīte” Pelēnu un Mārīšu grupas bērni 

Labā darba ideja, mērķis :

Iepriecināt Mārcienas pansionāta iemītniekus.

Labā darba apraksts:

Mārīšu un Pelēnu grupas bērni gatavo tējas krūzīšu paliktņus un apsveikumus, vecāki sarūpē kādu cienastiņu ar ko iepriecināt pansionāta iemītniekus.

Balso - https://www.facebook.com/106098514106105/videos/811693573000493

Labo darbu veikšanas komanda:

Madonas BJC Teātra studija ”Pilnpiens” (30 bērni un jaunieši no 1. - 12. kl.) 

Labā darba ideja, mērķis :

Iepriecināt un materiāli atbalstīt Grašu bērnu ciemata bāreņus un veidot „Pilnpiena” audzēkņos spēju būt žēlsirdīgiem, dāsniem un līdzcietīgiem.

Labā darba apraksts:

Audzēkņi sagatavoja Grašu bērnu ciemata bāreņiem dāvaniņas ar kancelejas precēm, lai atbalstītu viņus skolas gaitās. Dāvaniņās bija flomasteri, zīmuļi, krāsojamās krās, klades, penāļi, burtnīcas, pildspalvas un zīmuļi, blociņi, skolas somas, bloknoti, piezīmju lapiņas u.c. lietas. Audzēkņiem klāt pie dāvanas bija jāpievieno zīmējums kā vēl viena neliela dāvaniņa un „mīļvēstulīte”. „Mīļvēstulītes” saturā bija jāuzraksta bērnam uzmundrinājumi un vēlējumi šajā mācību gadā. Grašu bērnu ciematā kopā ir 27 bērni. Studijas audzēkņi noziedoja 30 dāvaniņas ar kancelejas precēm.
Balso - https://www.facebook.com/106098514106105/videos/815540669242722

Labo darbu veikšanas komanda:

Madonas novada jauniešu dome (10 jaunieši) 

Labā darba ideja, mērķis :

Ikdienas saspringtajā rutīnā atcerēties un ar labajiem darbiem iepriecināt sevi un savus līdzcilvēkus, kurus bieži vien pat nenovērtējām. Uzdevuma mērķis, galvenokārt, bija rosināt atcerēties, ka labais darbs ne vienmēr ir kaut kas ļoti iespaidīgs un varens, bet arī mazi dzīves sīkumiņi, kurus ir nozīmīgi.

Labā darba apraksts:

Tā kā mācības sākās attālināti, bet Madonas novada jauniešu dome vēlējās izdarīt arī kādu labo darbu, uzdevuma koordināte Madara izdomāja ideju – veikt labos darbus, lai iepriecinātu sevi un savus līdzcilvēkus. Tā nu katrs jauniešu domes dalībnieks, kas velējās iesaistīties, nosūtīju savu video, kurā veic labu darbu savai veselībai, izpilda sen neizpildītus mājas pienākumus vai iepriecina līdzcilvēkus, radot prieku savās sejās, negūstot nekādu atalgojumu, tikai sirdsprieku un neaizvietojamu pieredzi. Imants Ziedonis ir rakstījis: “Tas ir svarīgi- laiku pa laikam kļūt mazam, lai augtu liels…” Mēs izvēlējāmies šo citātu, jo tas spēja atainot mūsu emocijas par mūsu paveikto darbu. Uzskatām, ka tikai mirklī, kad cilvēks sāk apzināties, ka katrs darbiņš, ko viņš paveic ir ievērojams, viņš var augt un kļūt par neiespējamo varoni ikvienam, galvenokārt pats sev!
Balso - https://www.facebook.com/106098514106105/videos/793971651393756

Labo darbu veikšanas komanda:

Jāņukalna jaunieši un viņu atbalstītāji 

Labā darba ideja, mērķis :

Izveidot Voleibola laukumu, lai jauniešiem būtu kur saturīgi un veselīgi pavadīt brīvo laiku.

Labā darba apraksts:

Radās ideja izveidot voleibola laukumu. Ķērāmies pie darbiem. Savācāmies visi kopā un tik nu darbi sākās. Šķūrēja nost zemes virskārtu ar otru traktoru veda visu lieko prom, mērijām, klājām plēvi, vedām smilti un metām to ar lāpstām uz laukuma, līdzinājām un vis beidzot jau varēja likt pašu tīklu. Pa vidu pusdienas laikā baudījām pašu vārīto uz ugunskura zupu ''Soļanka''. Tās bija tik labi un gandarījums par padarīto darbu. Lepnums un prieks. Darbi norisinājās ar vairākiem piegājieniem, jo lūza traktori līdz ar to smilšu deficīts

Protams mums jo projām ļoti, ļoti nepieciešamas smiltis. Loti ceram ka atsauksies  kāds kurš varētu palīdzēt.
Balso - https://www.facebook.com/106098514106105/videos/3476457502409019

Labo darbu veikšanas komanda:

Jauniešu centra  “Dzelzava” komanda “Lemess” (6 dalībnieki vecuma grupā 15-17 gadi) 

Labā darba ideja, mērķis :

Paveikt darbus, kas dod labumu visiem Dzelzavas pagasta iedzīvotājiem, ne tikai pašiem jauniešiem. 

Labā darba apraksts:

Gan jaunieši, gan pieaugušie diezgan aktīvi sporto Dzelzavas pagastā, tāpēc ir svarīgi censties saglabāt sporta inventāru, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk. Labo darbu ietvaros dalībnieki no jauniešu centra “Dzelzava” devās uz stadionu, lai noņemtu volejbola tīklu, futbola laukuma karodziņus, kā arī pārnestu vārtus uz hokeja laukumu.

Tā kā joprojām ir cilvēki, kuri mēdz piemēslot apkārtējo vidi ar atkritumiem, jaunieši devās vākt atkritumus, lai padarītu tīrākas ceļmalas. Pēc tam šie atkritumi tika sašķiroti un ievietoti tiem paredzētajos atkritumu konteineros.

Tāpat labo darbu ietvaros tika nokrāsoti soliņi, kurus pirms pāris gadiem uzstādīja biedrība “Mēs Dzelzavai” un kuri bija jau zaudējuši vizuālo pievilcību. Krāsojums tika atjaunots 8 soliņiem.
Balso - https://www.facebook.com/106098514106105/videos/373839880532353

Labo darbu veikšanas komanda:

Madonas pilsētas vidusskola, 7.b klases komanda “Baklažāni”( 22 skolēni, 12-13 gadi) 

Labā darba ideja, mērķis :

Pievērst uzmanību pusaudžu problēmām. Iespējams kaut nedaudz palīdzēt vecākiem un skolotājiem saprast pusaudžus. Varbūt arī iespēja saprast pašiem sevi.

Labā darba apraksts:

Mums aizvien biežāk liekas, ka vecāki, skolotāji, arī citi pieaugušie mūs nesaprot par ļoti daudzām lietām.

Mēs domājam citādāk, gribam dzīvot citādāk, bet mums to neļauj, ierobežo mūs.

Protams, varbūt, ka pieaugušajiem arī kādreiz ir taisnība, bet visbiežāk mums pietrūkst no vecākiem tieši sapratnes, uzklausīšanas un miera.

Mēs neesam pret prasībām, pret noteikumu ievērošanu, pret sapratni, bet būtu labi, ka mēs varētu abpusēji vienoties arī par mums svarīgām lietām.

            Vecāki, mēs jūs tiešām mīlam. Jūs esat mums ļoti svarīgi, bet ļaujiet un palīdziet ar savu klātbūtni mums augt, kļūdīties, attīstīties un sasniegt savus mērķus.
Balso - https://www.facebook.com/106098514106105/videos/645485239469579

 
  AtgrieztiesIesaki draugiem: 
Piesakies jaunumiem