
1967.gada 2.janvārī Madonā atvēra Pionieru namu Gogoļa ielā 7a ( patreiz Saules iela 7a, “Laimētava”). Mainījās laiki un arī nosaukumi – Pionieru un skolēnu nams, Skolēnu nams, bet kopš 1996.gada 1.janvāra Madonas bērnu un jauniešu centrs, kura galvenā ēka atrodas Skolas ielā 8a .Pirmā direktore bija Vera Kurate, ilgus gadus iestādi vadīja Leontina Brenčeva(27),pēdējos 12 Gunita Kļaviņa. No 2019.gada janvāra Alda Eglīte.
Pirmie pulciņi , kuri darbojās bija lidmodelistu, tūrisma, foto un aušanas. Septiņdesmitajos gados 11 pulciņi , astoņdesmito gadu sākumā 18, bet jau 1987.gadā 42 pulciņi, jo arvien vairāk interešu pulciņu nodarbības notika uz skolu bāzes. Nepārspēts ir 1990.gads, kad skolēni varēja darboties 64 pulciņos.
Patreiz 19 pulciņi ar 483 audzēkņiem.
Ar Madonas pilsētas domes 1995.gada 28.decembra sēdes lēmumu Nr.15 Madonas pilsētas skolēnu nams reorganizēts par Madonas Bērnu un jauniešu centru.
Kopš 1995.gada BJC koordinē Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku organizāciju Madonas novadā.
Sadarbojoties ar novada izglītības un kultūras iestādēm organizē deju, koru, vokālo ansambļu, teātra kolektīvu skates un pasākumus, kā arī piedalās audzināšanas darba pilnveidošanā un interešu izglītības pedagogu izglītošanā.
Kopš 2009. gada koordinē arī jauniešu darbu . Madonas BJC paspārnē atrodas jauniešu iniciatīvu centrs “Burbulis” Augu ielā 27 , kā arī Madonas novada multifunkcionālais jauniešu iniciatīvu centrs “Kubs” Raiņa ielā 12.
Madonas un Bērnu Jaunatnes centrs ir pieredzējis daudz pārmaiņu, mitinājies dažādās pilsētas ēkās, pārdzīvojis dažādas reorganizācijas, bet neskatoties uz to palicis atvērts un orientēts uz interešu izglītību un arī šobrīd jaunajai paaudzei tā ir vieta, kur savā brīvajā laikā attīstīt un pilnveidot savas spējas un dotības darbojoties dažādās interešu izglītības programmās.