Svētdiena, 23. jūnijs
Līgo diena

Mācās kopā ar dzīvniekiem

09.09.20.
Rosīgi darbību jaunajā mācību gadā uzsācis Madonas BJC interešu izglītības pulciņš "Ķepu ķepā, roku rokā, mācos kopā". Interese par iespēju darboties kopā ar dažādiem dzīvniekiem bijusi milzīga, tādēļ pulciņa audzēkņu komanda nokomplektējusies un ir uzsākta aktīva nodarbību rosība. Jau pirmās tikšanās reizes apliecinājušas, ka mācīties var ik uz soļa, pētot lietas un notikumus visapkārt.

Pulciņa skolotāja Ingūna Tihomirova stāsta:
"Kādā saulainā dienā devāmies ar bērniem saliedēšanas pastaigā. Garāmgājējs uzsauca: "Re ,kur Baskervilli..!" un mēs noskaidrojām, ka ir grāmata ar nosaukumu "Bāskervilu suns", ko sarakstījis Arturs Konans Doils.  Vērojot ceļmalā augošos mežrozīšu krūmus, uzzinājām, ka otrs to nosaukums ir suņu roze (rose canina). Apskatot priedes, varējām nocitēt Raiņa "Lauztās priedes", bet, pievēršot uzmanību lazdu krūmiem, devāmies uz Mīlestības graviņu, kur uzzinājām par novadnieci Ilzi Indrāni un viņas romānu "Lazdu laipa". Vienas pastaigas laikā bērni guva daudz jaunas informācijas, saliedējās un veselīgi pavadīja laiku svaigā gaisā."
Skolotāja piebilda, ka septembris pulciņā ir Madagaskaras prusaku mēnesis. Tie tagad dzīvo nodarbību telpā, īpaši  pielāgotā kārbā. Bērni varēs kukaiņus ne tikai vērot, bet arī darboties ar tiem. Šajā mācību gadā audzēkņi iepazīs daudz un dažādus mazāk ierastus dzīvniekus, kuri var kļūt par mājas mīluļiem...

 
  AtgrieztiesIesaki draugiem: 
Piesakies jaunumiem