Sestdiena, 27. aprīlis
Vārda dienas: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Notiek balsošana par labajiem darbiem

10.11.21.
Oktobrī Madonas bērnu un jauniešu centrs, sadarbībā ar Madonas novads pašvaldību, aicināja veikt sabiedriski lietderīgus darbus, iesaistoties iniciatīvu parādē “Laiks labiem darbiem!”. Saņemti 10 pieteikumi un pienācis laiks savu vērtējumu izteikt ne tikai žūrijai, bet arī sociālās vietnes facebook lietotājiem. aicinām iepazīties ar labo darbu aprakstiem un nobalsot par jūsuprāt sirsnīgāko, iedvesmojošāko,oriģinālāko...
Degumnieku mulifunkcionālā centra "13.km" jaunieši raksta:
"Kopīgi izlēmām šūt maskas (mutes- deguna aizsargmaskas) , kas tagad ikdienā
nepieciešamas visur izejot no mājas. Pirmkārt, maskas darinājām no auduma, kas būtu jāizmet, jo bija defekti, bet mēs to pārvērtām par vēlreiz izmantojamu.
Otrkārt vēlējāmies cilvēkiem radīt prieku par to, ka varam dāvināt bez maksas šos darinājumus, kaut arī nelielus, bet no sirds. Treškārt, kaut mazliet, bet tomēr ticam, ka tas cilvēkus pasargās no inficēšanās riska.
Kopā sašuvām 20 maskas , ko ievietojām vietējos veikalos, lai pārdevējas šīs maskas uzdāvina tiem, kam to nav, vai ir saplīsusi.
Balso >>>šeit
 
        
Cesvaines pirmsskolas izglītības iestādes “Brīnumzeme” grupas “Skudriņa” audzinātāji darbiņa aprakstā saka tā : ”Pēc ikmēneša sporta pasākuma septembrī, savā īpašumā ieguvām ķirbi.
- Ko ar to darīt? Sadalīt! Kam un kā?
Bērni: “Varam kaut ko pagatavot?” Tā lēnām saruna aizgāja līdz cēlam mērķim – iepriecināt Cesvaines pansionāta seniorus. Ķērāmies pie darba – atradām recepti ķirbju džemam, to kopīgi pagatavojām un salējām nelielās burciņās, kuras izdekorējām rudenīgās nokrāsas, bērni paši uzrakstīja novēlējumus un devāmies uz pansionātu. Sabijušies, tomēr noskaitīja dzejoli, kuru bija iemācījušies un iepriecināja seniorus, katram rokās pasniedzot burciņu ar pašgatavoto džemu. Dodoties atpakaļ uz bērnudārzu bērnu emocijas lika par sevi manīt.
Seniori bija ļoti priecīgi, jo sākoties Covid – 19, pirmsskolēni 2 gadus nebija apmeklējuši pansionātu. Pirms tam aktīvi organizējām nelielus koncertus un pārsteigumus Cesvaines pansionāta iemītniekiem.
Bērniem jau radās doma, pavasarī doties organizēt dambretes turnīru.
Balso >>>šeit
Ērgļu vidusskolas komanda "Zīļuks" stāsta:
"Pie skolas aug ozoli. Šogad dažos bija daudz zīļu. Nolēmām tās salasīt un atdot mednieku organizācijai, lai baro meža dzīvniekus. Bet tad skolai pienāca informācija par akciju “Zoozīļuks 2021”, kur lūdza salasīt ozolzīles zoodārza dzīvniekiem.
Izvērtējām un nolēmām, ka salasītās zīles labāk nogādāsim zoo dārzam, jo tur dzīvnieki paši nevar tikt pie tāda garduma. Līdz ar to, zīļu vākšanu turpinājām individuāli.
Meklējām vēl Ērgļu apkārtnē ozolzīles. Nedrīkstēja lasīt bojātas un ar piemaisījumiem. Tāpēc darbs bija lēnāks. Līdz akcijas beigām (4.oktobrim) salasījām 37 kg tīras un labas ozolzīles. Tad skolotāja tās nogādāja uz Zooloģisko dārzu.
Mums prieks, ja arī dzīvniekiem prieks!"
Balso >>>šeit

Lubānas PII “Rūķīši” grupiņa “Kāpēcīši” oktobra labie darbi:
• Iepazinās ar sakņu dārzu un palīdzēja novākt sarkanās bietes, biešu lapas aiznesa mājdzīvniekiem, iepazinās ar lauku sētu, cūkām un vistām. Dzīvniekus pabaroja.
• Vairākas dienas piedalījās savas iestādes teritorijas uzkopšanā, palīdzēja sētniecei tikt galā ar rudens lapu savākšanu. Sētniece Elma bija ļoti priecīga un gandarīta par bērnu līdzdalību. Arī pagājušajā gadā 2-3 gadu vecumā bērni piedalījas lapu savākšanā.
• Kāpēcīšu kaimiņu vecmāmiņai palīdzēja izlasīt no piekabes kartpeļus, mācījās škirot mazus un lielus kartupeļus.
• Pēc kartupeļu lasīšanas, atgriežoties grupiņā, bērni mācījās paši mazgāt savus cimdus, lai mammai vakarā mazāk darba. Izkopa paradumu rūpēties par savu apģērbu.
• Ar prieku gatavoja cepumus –Madonas novada Lubānas apvienības pārvaldes “Lubānas novada sociālā centra” iemītniekiem. Mīklas sagatavošanā un cepumu tapšanā palīdzēja Kāpēcīša mamma Linda. Aiznesām pašgatavotos cepumus kopā ar labiem vārdiem un vēlējumiem centra omītēm un opīšiem. Veicām mazu sirdsdarbiņu, ar domu, ka tas bērniem kļūs par paradumu palīdzēt un iepriecināt vecus cilvēkus. Sociālā centra iemītnieku apciemošana ir “Kāpēcīšu” grupiņas tradīcija ilgtermiņā (apsveikumi, dāvanas, koncerti, apciemošana). Šie bērni “Kāpēcīšu” grupu apmeklē pirmo vai otro gadu, un šo tradīciju sāk mācīties.
Balso >>>šeit
Madonas BJC pulciņa "Es vides telpā" audzēkņi un skolotāja Laura stāsta:
Mārcienas pansionātā uz doto brīdi mitinās 59 seniori, kuriem vajadzīgs ir sirds siltums, rūpes, mīļš vārds vai apskāviens. Šajā laikā, kad ierobežojumi mūs spiež norobežoties vienam no otra, šķiet senioriem, tas ir grūts un pārbaudījumu pilns laiks. Tu nevari brīvi satikt savus mīļos, radus, draugus, paziņas. Un iecere dāvināt katram senioram bērnu, jauniešu un viņu vecāku pašu gatavotas ziepes, varētu rosināt smaidu un sajūtu, ka esi vajadzīgs . Radošais process bija interesants, darbietilpīgs, krāšņs un sirsnīgs. Katrs veidotais ziepes gabaliņš tika apmīļots. Pieskaroties šai tēmai bērnos radās interese, jautājumi, atziņas ,jo bieži ikdienas steigā aizmirstam vai neievērojam cilvēkus mums līdzās. Un mirkli apstājoties, padomājot atskārstam cik daudz mūsos ir ko dot un dāvāt.
Balso >>>šeit
 

Bērzaunes pamatskolas 4. klases labo darbu darītāji saka: “Labos darbus veicam katru gadu un ar prieku!
Šogad iepazināmies ar ļoti pazīstamas pasakas galveno varoni - rāceni. Gribējām noskaidrot, vai patiešām rāceņa izraušana ir tik grūts darbs? Jā, viegli nebija, bet visiem kopā mums tas izdevās!
Labos darbu noteikti darīsim arī turpmāk!
Mūsu izrautie lielākie rāceņi vēlāk nokļūst uz bērnudārza bērnu galda, bet mazākie kļūst par meža iemītnieku gardumu.”
Balso >>>šeit
Arī Madonas BJC Bērnu mūzikas studijas Garīgās mūzikas ansambļa dziedātāji veikuši labu darbiņu.
Teritorija ap Madonas katoļu baznīcu ir liela, un, tā kā tur ir daudz koku, tad rudenī lapu grābšana prasa lielus spēkus. Mēs gribējām mūsu seniorēm palīdzēt un pārsteigt viņas ar sagrābtu lapu pilnu maisu. Liels bij’ baznīcas saimniecītes prieks ieraugot mūsu bariņu rosāmies. Kā pateicību no viņas mēs saņēmām lielu maisu ar kaltētiem āboliem, ko notiesājām, kopīgi dzerot tēju, turklāt, pēc darbiņa mēs varējām iet ekskursijā uz baznīcu un saņemt atbildes uz visiem mūsu jautājumiem.
“Bija ļoti jautri kopā strādāt, mēs noteikti gribētu vēl,” atzina dziedātāji.
Balso>>>šeit
 



Teātra studijas „Pilnpiens” skolotāja Inese teic:
“Runājot ar bērniem vienojāmies, ka labais darbs būs tas, ko nedarīsim sev, savai mājai, jo tas ir Tavs cilvēciskais pienākums, bet gan dalīsimies ar svešiem cilvēkiem. Tiem, kam ir mazāk, sāpīgāk un vientuļāk. Tādus draugus esam atraduši Cesvaines Grašu bērnu ciematā. Vēlējāmies iepriecināt bērnus ar dāvanām. Katra ģimene sagatavoja bērna dzimumam un vecumam atbilstošu dāvanu, kuru plānoja un iegādājās kopā ar bērnu. Dāvinātāju acis un sirdis mirdzēja labestīgā priekā.”
Balso>>>šeit
No Madonas Valsts ģimnāzijas saņēmām šādu stāstu - Aleksandra Čaka jubilejas mēnesī literatūras un latviešu valodas skolotāja sadarbībā ar skolas bibliotēku rīkoja akciju “Izglāb A.Čaku”, kuras mērķis bija glābt dižgara dzejas krājumu grāmatas, kas jau savu laiku bija nokalpojušas. Lai akcija būtu jēgpilna un tiktu parādīts tās lietderīgums, tika iesaistīti 12.klašu skolēni.
Akcijas ietvaros katram skolēnam bija jāapvāko viens A.Čaka dzejas krājums, piešķirot jaunajam vākam oriģinālu dizainu, kas raksturo A. Čaku. Rezultātā jauniešiem bija iespēja radoši izpausties, iesaistīties sabiedrībai nozīmīgā aktivitātē un redzēt sava ieguldītā darba rezultātu.
Pateicoties A.Čaka glābšanas misijai, cildinājām Latvijas dzejas dižgaru A.Čaku, pieminot viņa 120 gadu jubileju, kā arī atstāta piemiņa skolai, jo pavisam drīz divpadsmitie pametīs ģimnāziju, bet grāmatas paliks, un tās varēs izmantot nākošie ģimnāzisti.
Balso>>>šeit

 
Madonas BJC Bērnu mūzikas studijas skolotāja Dace stāsta:
Lai mūsu Latvija būtu vēl skaistāka, devāmies padarīt tīrāku mūsu gleznaino Mīlestības graviņu. Mēs bijām pārsteigti, pavisam īsā laikā salasot trīs maisus ar dažnedažādiem atkritumiem. “Žēl, ka cilvēki nedomā par dabu un izmet parkā visu, kas lieks. Mēs arī turpmāk centīsimies, lai Madona ir tīra un skaista, un savus atkritumus vienmēr nesīsim uz atkritumu tvertnēm, nevis metīsim zemē”, tā pēc darbiņa veikšanas teica mazie dziedātāji.
Balso >>>šeit

 
  AtgrieztiesIesaki draugiem: 
Piesakies jaunumiem