Svētdiena, 23. jūnijs
Līgo diena

Konkurss - izstāde "Saules ritmi"

26. marts 15:00 - 27. aprīlis 15:00 Cesvaines pils
Ar mērķi bagātināt bērnu un jauniešu kultūrvēsturisko pieredzi, veicināt radošo spēju attīstību un iniciatīvu izteikt sevi ar dažādiem mākslas izteiksmes līdzekļiem, kā arī sniegt iespēju piedalīties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslas projektā, notiek konkurss – izstāde “Saules ritmi”. Konkursa dalībnieki tiek aicināti iepazīt, pētīt kultūrvēsturisko mantojumu, saules simbola un zīmes izmantošanu latviešu tautas tērpos, cimdu un zeķu rakstos, sadzīvē, telpā, folklorā un radoši pielietot daudzveidīgas tehnikas, paņēmienus un materiālus idejas īstenošanai.
Cesvaines pils zālēs no 27. marta līdz 26. aprīlim skatāmi Cēsu, Valmieras, Gulbenes, Limbažu, Alūksnes, Valkas, Madonas, Varakļānu un Siguldas novadu interešu izglītības mākslas programmu audzēkņu darbi, kuri pārvarējuši konkursa pirmo kārtu savā novadā. Skatītāju priekam un žūrijas vērtējumam tiks izstādīti 179 vizuālās, vizuāli plastiskās un radošās industrijas darbi.
Skolēnu radītie darbi, kas žūrijas skatījumā būs ieguvuši visaugstāko vērtējumu, tiks izstādīti arī 2025. gada vasarā gaidāmo XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslas projekta noslēguma izstādē Rīgā.
Arī Cesvaines pils apmeklētājiem dota iespēja izvēlēties savus favorītus. Skatītāju simpātijas izpelnījušos darbu autoriem izstādes noslēguma pasākumā, 26. aprīlī tiks pasniegtas pārsteiguma balvas.
Izstādi rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Madonas BJC.
 
  AtgrieztiesIesaki draugiem: 
Piesakies jaunumiem