Svētdiena, 23. jūnijs
Līgo diena

Pirmā Tehniskās jaunrades diena izdevusies.

15.03.24.
Esam aizvadījuši pirmo Tehniskās jaunrades dienu. Madonas novada bērni un jaunieši izmantoja iespēju darboties vairākās pieturās:
Pieturā “DRONU PASAULE” zinošais un prasmēm bagātais Siguldas dronu skolas audzēknis Valters ar stāstiem un paraugdemonstrējumiem pavēra priekškaru uz pārsteidzošo dronu dzīvi.
Pieturā “FIRST LEGO LEAGUE” saimniekoja mūsu pašu skolotājs Ansis Greizins, rādot kā salīdzinoši īsā laikā no Lego klucīšiem uzmeistarot robotiņu, kurš ne tikai kustas, bet arī veic uzdevumus.
Pieturā “ĀTRUMA CILTS” kopā ar automodelisma pulciņa "Vabole" skolotāju Imants Pulkstenis varēja iemēģināt roku auto modelīšu vadīšanā un tehniskajā apkopē.
Pieturā “PRINTĒJAM UN ZĪMĒJAM 3D” aizrautīgi rosījās 3D printeru programmētājs Aivars no Preiļu puses. Paralēli stāstiem par plašajām 3D printēšanas iespējām, varēja vērot printeri darbībā. Arī 3D pildspalvas tika liktas lietā.
Pieturā “ROBOTIKA” mūsu bijušais robotikas pedagogs Andris Strupitis, kurš ikdienā strādā Viļānu pusē, ļāva uzspēlēt "Akmens, šķēres, papīrītis". Ne jau kā ierasts, "čikājoties", bet gan ieprogrammējot spēles parametrus elektroniskās ierīcēs, ar kurām tad arī spēle veicama.
Pasākuma dalībnieki guva jaunas zināšanas un, galvenais, papildus interesi par tehnisko jaunradi.
Un jā - bija arī izloze! Veiksminiekam - vērtīga balva!
Tiekamies nākamgad, līdzīgā pasākumā? Domājam, ka jā!
 
  AtgrieztiesIesaki draugiem: 
Piesakies jaunumiem