Svētdiena, 23. jūnijs
Līgo diena

Keramikas pulciņš

Pedagogs:Māris Karlsons
Telpa:Skolas iela 8a, Madonas BJC
Mērķauditorija:Bērni no 7 līdz 12. g.v.

Keramikas pulciņā bērniem un jauniešiem tiek piedāvāta iespēja izveidot  skaistas un praktiskas lietas, „atdzīvināt” mālu, realizēt savas idejas.

Keramika kā sena tradicionāla lietišķās mākslas nozare, vienlaikus spēj būt moderna un daudzveidīga arī mūsdienās. To apliecina lielā interese un kuplais apmeklētāju skaits iepriekšējos gados piedāvātajās nodarbībās un radošajās darbnīcās. Keramikas darba rezultāts sasniedzams vairākos posmos /a,b,c grupas/, tā ka tas nodrošina iespēju savas prasmes attīstīt un papildināt. Pabeigti darbi var tikt izveidoti gan vienā nodarbībā, atsevišķos paraugdemonstrējumos, gan darināti ilgstošā laika posmā. Tas dod iespēju piedalīties interesentiem ar dažādām uzmanības un darba spējām.  Keramikas materiāli var tikt izmantoti kā radošas iztēles rosinātāji - darbošanās ar mālu tad kļūst par aizraujošu rotaļu, kurā dalībnieki trenē iztēli un fantāziju un kurā tiek veidoti interesanti tēli vai objekti. 

Keramikas pulciņa galvenie uzdevumi:  

  • Sniegt zināšanas un izpratni par mālu un citiem keramikas materiāliem;
  • Atraisīt audzēkņu radošo iztēli un fantāziju;
  • Izzināt praktiskās formu veidošanas  un dekorēšanas pamatprincipus;
  • Izprast keramikas kompozīciju  pamatprincipus;
  • Veicināt iegūto prasmju un iemaņu izmantošanu darbos;
  • Dot ieskatu par keramikas lomu sadzīvē senāk, mūsdienās un tās iespējām nākotnē.
Pulciņa audzēkņi izzina māla īpašības, iepazīstas ar kompozīcijas pamatiem, apgūst keramikas tehnoloģijas un to pielietošanu radošajā darbā. Audzēkņi keramikas priekšmetu veidošanā pielieto faktūru daudzveidību, bet dekorēšanā izmanto tādus materiālus kā stiklu, metālu, koku u.c.
 
  AtgrieztiesIesaki draugiem: 
Piesakies jaunumiem